Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Muž v Rakousku zabil dvě ženy, v Itálii se před dopadením zastřelil

Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v Tarvisiu zpozorovala policejní hlídka, spáchal sebevraždu, informovala agentura DPA. Podle rakouských médií jsou oběťmi mužova manželka a bývalá partnerka.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Muž v Rakousku zabil dvě ženy, v Itálii se před dopadením zastřelil

Podle rakouské policie muž zřejmě nejdřív zavraždil svou o rok mladší manželku. Použil k tomu nejspíš sekyru. Podle dosavadních výsledků vyšetřování muž krátce poté zastřelil přímo na ulici nedaleko Villachu další, 56letou ženu. Vztah, který ho k ní pojil, podle policie zatím není jasný. Rakouská média napsala, že bývala jeho partnerkou.

Podezřelý pak přejel do Itálie. V příhraničním Tarvisiu jej zpozorovala policejní hlídka. Muž na strážníky začal střílet a poté zabil sám sebe, informovala místní stanice RAI. Podle ní policisté palbu neopětovali.

Italské úřady nařídily pitvu, která má potvrdit identitu mrtvého. Podle šéfa korutanské kriminální policie Gottlieba Türka motiv mužova činu zatím není jasný. Už nyní je ale podle něj jasné, že střelnou zbraň nedržel muž legálně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků