Hlavní obsah

Rodiče patnáctileté britské dívky, která nečekaně zemřela ve své posteli, dostali dva měsíce po její smrti dopis, ve kterém škola zesnulé hrozila, že jí nebude umožněno ukončit ročník, jestliže nezlepší svoji docházku. Megan Gillanová nečekaně zemřela před dvěma měsíci ve své ložnici v domě svých rodičů v Macclesfieldu v hrabství Cheshire.

Mrtvé dívce poslali varování, že chodí za školu

Střední škola v Macclesfieldu jí poslala 16. března dopis, ve kterém ji hrozila, že jí nemusí být povoleno ukončit ročník. V dopise je upozornění, že student musí mít ve škole minimálně 92 procentní docházku a Megan má aktuálně 60,4 procenta.“

Její matka, které pracuje v místní nemocnici, byla pobouřena: „Křičela jsem, když jsem to poprvé viděla. Jestliže chtějí, aby byla přítomná, pak musím vzít její ostatky. Je to nechutné. Meg by ráda školu dokončila, ale nemůže dál chodit do školy, je dva měsíce mrtvá, takže nemůže být překvapující, že její docházka je nízká.“

Její matka si stěžovala, že po tragédii se sotva se dala dohromady, aby mohla zase chodit do práce, dorazil takový dopis.

Škola se za chybu omluvila a dodala, že ji zavinil problém v databázi. Meganino jméno sice bylo z hlavní databáze vyškrtnuto, když zemřela, ale další podrobnosti o ní zůstaly v jiné části počítačového systému. Ten vygeneroval upozornění.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků