Hlavní obsah

Londýnské obchodníky čeká dlouhá noc, brexitu se děsí

Nejen volební komisaři ve Velké Británii zůstanou nadcházející noc vzhůru. Své krizové štáby aktivovaly i finanční instituce a s obchodníky na kapitálových trzích budou bdít i jejich právníci. Musí být připraveni zareagovat na průběžné výsledky hlasování, o brexitu nemluvě, a být svým klientům k dispozici, radit, nakupovat a prodávat.

Londýnské obchodníky čeká dlouhá noc, brexitu se děsí
Od reportéra Novinek z Londýna

„Máme připravenou pracovní skupinu, která to bude celou noc sledovat,“ řekl Novinkám 34letý Alex, který pracuje pro investiční fond ve čtvrti Mayfair. Firma se podle jeho slov případného brexitu děsí.

„Přišli bychom o milióny, většinou v souvislosti s americkými klienty. Počítáme, že bychom se z toho osm až devět měsíců vzpamatovávali. Také by přišla vniveč osmnáctiměsíční práce na jedné dohodě s velkým klientem, která je na spadnutí, ale teď musí počkat na výsledek referenda,“ dodal.

Podobné obavy ze strmého pádu trhů a rušného nočního obchodování potvrzují i další zdroje. List The Evening Standard napsal, že noc na pátek probdí celá londýnská City i se svými právníky. K dispozici svým klientům budou v pátek nad ránem vysoce postavení manažeři všech významných finančních domů od JP Morgan přes Barclays, Deutsche Bank a UBS po Société Générale.

Bankéři se děsí toho, že by Velká Británie odhlasovala odchod z EU

Foto: Toby Melville, Reuters

„Klienti si přejí, aby byl někdo ve službě. Týmy obchodníků a technické podpory budou pracovat celou noc a průběžně se střídat,“ potvrdil listu nejmenovaný investiční bankéř.

Případný pád trhů a britské měny reflektují oba tábory ve vládní Konzervativní straně. Proto také podle Evening Standardu shodně vysílají signály, že kdyby voliči rozhodli o brexitu, nebude to znamenat okamžité odstoupení premiéra Davida Camerona. Ten by měl podle vyjádření několika zástupců obou stran v čele vlády zatím setrvat, aby trhy uklidnil.

Výsledek referenda o britském členství v EU má být znám v pátek ráno. Podle posledního průzkumu agentury Ipsos MORI mají mírně navrch příznivci setrvání v EU. Průzkum uvádí, že by odchod z EU volilo 48 procent voličů, setrvání 52 procent.

Boston - Washington 95:100, Philadelphia - Indiana 104:105 po prodl., Orlando - New York 103:100, Cleveland - Milwaukee 94:106, Atlanta - New Jersey 94:101, Detroit - Toronto 82:74, Memphis - New Orleans 106:102, Chicago - Utah 113:98, Dallas - Denver 86:71, Golden State - Miami 99:85.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků