Hlavní obsah
 

Kolem autobusu se válely kusy těl, popsal svědek atentát v Bulharsku

Příšerné okamžiky, které následovaly bezprostředně po středečním masakru izraelských turistů na letišti v Burgasu, popsal bulharskému serveru Novinite.com svědek z vedlejšího autobusu Oran Katz.

 
Kolem autobusu se válely kusy těl, popsal svědek atentát v Bulharsku

„Ve chvíli, kdy jsme nastoupili do autobusu, jsme uslyšeli velmi hlasitý výbuch. Bylo to ve třetím autobuse vedle nás. Lidé se rozeběhli na všechny strany, vypukl obrovský chaos,“ sdělil muž, který přicestoval i se svou ženou a třemi dětmi.

„Vzali jsme děti a utíkali co nejdál od místa exploze. Má nejstarší dcera je postižená, a tak jsem se pak rozhodl běžet zpět a vzít její vozík,“ uvedl.

Jeden ze zraněných izraelských turistů

Foto: ČTK/AP

„Šlehaly tam vysoké plameny a už nám nedovolili se přiblížit. Náhle jsem si všiml, že vedle mě a hned u hořícího autobusu leží bezvládná žena. S dalším mužem jsme ji odtáhli, jinak by ji za okamžik pohltily plameny,“ prozradil novinářům.

„Nemohu zapomenout na ten pohled, kdy všude kolem autobusu byly rozházeny části těl. V tu chvíli teprve začaly přijíždět sanitky a hasičské vozy,“ dodal Katz.

Letiště zpřísnilo bezpečnostní opatření.

Foto: Impact Press Group, Reuters

Atentát si vyžádal osm mrtvých a tři desítky zraněných, informovala nově agentura Reuters. Mezi oběťmi a zraněnými není žádný Čech.
Svědkové popsali, že krátce před explozí vstoupil neznámý muž na palubu autobusu. Podle jiné verze byla bomba v úložném prostoru vozidla. Izraelský premiér obvinil Írán jako iniciátora útoku. [celá zpráva]
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků