Hlavní obsah
Symbolický hrob Peggy Knoblochové Foto: Profimedia.cz

Houbař v Německu našel ostatky dívky Peggy zavražděné v roce 2001

Němečtí vyšetřovatelé doufají, že se jim konečně podaří objasnit 15 let starý případ zmizení devítiletého děvčete jménem Peggy Knoblochová. Tamní policie potvrdila, že se našly její ostatky. Panovalo i podezření, že byla zavlečená do příhraniční „pornoscény” v Česku.

Symbolický hrob Peggy Knoblochové Foto: Profimedia.cz
Houbař v Německu našel ostatky dívky Peggy zavražděné v roce 2001

Úmrtí děvčete prokázala analýza DNA z ostatků dětského těla nalezených o víkendu ve spolkové zemi Durynsku, napsala ve středu agentura DPA s odvoláním na sdělení prokuratury v Geře.

Za vraždu Peggy, byť se její tělo v té době ještě nenašlo, byl v roce 2004 odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně tehdy 26letý duševně nemocný Ulvi Kulac. Soud měl za prokázané, že ve 12 případech sexuálně zneužíval děti a na základě nepřímých důkazů i to, že zavraždil Peggy. O deset let později byl ale muž po nově nařízeném procesu obvinění zproštěn a propuštěn.

Panovalo podezření, že skončila v ČR

Nezvěstná Peggy Knoblochová z bavorského městečka Lichtenberg, ležícího asi 30 kilometrů západně od Aše, se ztratila 7. května 2001 na cestě ze školy. Zejména německý bulvární tisk několik týdnů živil původní policejní podezření, že mohla být zavlečena do prostředí údajné dětské prostituce v západních Čechách.

Případ byl velice komplikovaný. Policie při pátrání po dívce narazila na duševně zaostalého Ulviho Kulace, který byl už dříve podezřelý ze sexuálních deliktů a od srpna 2001 byl umístěn v psychiatrické léčebně. Vyšetřovatelům se několikrát přiznal nejen k vraždě Peggy, což později odvolal, ale také k několika případům sexuálního zneužívání dětí.

Německá policie na místě, kde byly nalezeny ostatky, které patří zmizelé Peggy Knoblochové

Foto: Profimedia.cz

Dodnes v případu přetrvaly určité nejasnosti, které se nyní, po nálezu a potvrzení ostatků Peggy, snad kriminalistům podaří vyjasnit. S napětím se očekává, zda další zkoumání soudních lékařů potvrdí, že se Peggy skutečně stala obětí trestného činu anebo že šlo o smrt způsobenou nehodou.

Kostru dětského těla, která podle testů DNA patří Peggy, našel v sobotu houbař. Ležela v lese asi 12 kilometrů vzdušnou čarou od domova dívky v Lichtenbergu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků