Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Honička zločince s německou policií skončila až na západě Čech, nakonec předstíral infarkt

Až nedaleko Horšovského Týna na západě Čech skončila divoká honička německé policie s 47letým řidičem, který se odmítl podrobit nedaleko bavorského pohraničního městečka Furth im Wald rutinní silniční kontrole. Nakonec se ukázalo, že za volantem seděl hledaný zločinec, informoval v úterý s odvoláním na policii deník Die Welt.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Honička zločince s německou policií skončila až na západě Čech, nakonec předstíral infarkt

Německá policie pronásledovala auto, jehož řidič se v pátek odmítl podrobit silniční kontrole, zhruba 30 kilometrů. Policejnímu vozu pronásledovaný řidič vytrvale bránil v předjetí a ohrozil přitom několik dalších aut.

Poté, co přejel státní hranici, pokusili se ho němečtí policisté s českými kolegy zastavit i pomocí zátaras. Sedmačtyřicetiletého muže se ale podařilo zadržet až poté, co u Horšovského Týna po nezdařeném manévru skončil s autem v poli. Řidič se ještě snažil simulovat srdeční obtíže, přivolaná záchranka ale odhalila, že zdravotní problémy jen předstírá.

Byl na něj vydán zatykač

Policisté následně zjistili, že před nimi muž prchal zřejmě kvůli tomu, že na něj byl vydán zatykač. Minulý měsíc jej totiž soud poslal na jeden a půl roku do vězení za podvod. Do výkonu trestu se ale odsouzený nenastoupil. Několik let už navíc nevlastní řidičský průkaz.

Pronásledování podezřelých na druhé straně hranice umožňují policistům vzájemné dohody mezi Berlínem a Prahou. Od loňského roku mohou navíc na základě nové smlouvy o policejní spolupráci také zakročit až deset kilometrů za společnou hranicí v případě ohrožení života nebo zdraví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků