Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Hladový Čech se pokusil vyloupit německou banku

Hladový Čech se v Görlitzu (Zhořelci) na jihovýchodě Německa pokusil vyloupit banku. V pondělí o tom informoval zpravodajský portál TAG24, podle kterého byl teprve nyní zveřejněn motiv přepadení, které se stalo minulý pátek.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Hladový Čech se pokusil vyloupit německou banku

Krátce po přepadení TAG24 napsal, že lupiče ihned zneškodnil člen bezpečnostní firmy Maik Kühn, který se stal pro město hrdinou. Nyní se ale server k případu vrátil s tím, že výslech zadrženého Čecha ukázal, že za motivem stál smutný lidský osud.

Devětačtyřicetiletý muž vypověděl, že neměl co jíst a ani kde spát. Protože nevěděl, co si dál počít, rozhodl se jako poslední možnost uloupit peníze v bance. V případě nezdaru počítal s tím, že skončí ve vězení, dodal TAG24 s tím, že policistům Čech řekl, že nikoho nechtěl vystrašit ani zranit.

Kühn, který Čecha zadržel a předal policii, byl v době loupeže mimo službu. Zrovna procházel nedaleko banky, když z budovy vyběhl jeho známý, od kterého se o přepadení dozvěděl. Kühn se rozhodl zasáhnout a lupiče, který se nebránil, rychle chytil. Po zhruba pěti minutách si Čecha převzala policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků