Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Francie vyhostila bosenskou rodinu. Týrala dceru kvůli nevhodnému příteli

Francie v sobotu vyhostila do Sarajeva pět členů muslimské rodiny Bosňáků za trýznění a ostříhání sedmnáctileté příbuzné kvůli jejímu vztahu se srbským křesťanem. Oznámil to francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Francie vyhostila bosenskou rodinu. Týrala dceru kvůli nevhodnému příteli

Vyhoštěni byli rodiče dívky a tři jejich další děti. Jejich sedmnáctiletá dcera Selma, která byla obětí trestu, může zůstat ve Francii v péči sociální služby pro nezletilé a po dosažení plnoletosti dostane povolení k pobytu.

Rozhodnutí o vyhoštění následuje po pátečním výroku soudu, který rodiče dívky a také jejího strýce a tetu odsoudil k ročnímu vězení, z toho čtyři měsíce jsou podmínečné. Rozsudek také obsahuje pětiletý zákaz pobytu ve Francii. Dívčina strýce a tety se vyhoštění netýká, protože mají status uprchlíků. Selmina rodina do Francie přijela roku 2018 a loni jí bylo zamítnuto právo na azyl.

Případ této rodiny vyvolal ve Francii vzpomínky na osud tisíců žen stříhaných po druhé světové válce za udržování styků s německými vojáky.

Podle svědků rodina dívku ztrestala za nevhodného přítele 17. srpna. Dospělí ji nejprve trýznili a pak jí jeden z mužů oholil hlavu. Rodiče a strýc s tetou přiznali, že dívka dostala několik pohlavků. Oholená prý byla za trest, aby už za přítelem nechodila. Soudce se ale tázal, jak příbuzní vysvětlí množství podlitin a přeražená žebra, což po vykonání „trestu” u dívky konstatovali lékaři. Pět vyhoštěných dnes bylo převezeno do Nancy, odkud odjedou do Sarajeva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků