Hlavní obsah

Finsko zaplavila vlna anonymů hrozících útoky ve školách

Od úterního masakru ve škole v Kauhajoki zaplavila Finsko vlna anonymů, hrozících v SMS a na internetu podobnými útoky. Finská policie už zadržela několik lidí, kteří hrozby šířili.

Finsko zaplavila vlna anonymů hrozících útoky ve školách

Ve městě Turku byla zadržen 15letý žák, který rozesílal výhružné SMS. V Kaajani zadržela policie dva mladíky ve věku 18 a 23 let, kteří posílali výhružné zprávy po internetu. První hrozil střelbou na škole, kde studoval. V Keuruu policie vyklidila všechny třídy, když patnáctiletý chlapec oznámil na internetu, že je tam nastražena bomba.

„Většinou jsou vágní, ale zmiňují střelbu ve školách a exploze bomb,“ uvedl mluvčí policie v Kaajani, když vysvětloval, proč policie v těchto případech zasahuje.

„Čím více se o události mluví, tím větší nebezpečí je, že to někdo zopakuje,“ uvedl národní policejní komisař Mikko Paatero k nutnosti prošetřit každou hrozbu.. „Poté, co jsme byli svědky dvou podobných událostí, je nebezpečí reálné,“ dodal.

K podobným incidentům došlo také v Masku, v Raahe či v Joroinenu. Policie musela zakročit i proti třem dívkám ve škole v Porvoo, protože hrozily, že budovu podpálí.

Policii ale podobné hrozby, jaké se objevily už po loňském masakru v jiné finské škole, zatěžují. „Musíme to zastavit,“ uvedl mluvčí policie Urpo Lintula. Zdůraznil, že výhružné zprávy zvyšují nejistotu a strach ve společnosti rozjitřené masakrem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků