Hlavní obsah

Estonsko otevře pro auta cestu přes zamrzlé moře

Estonci budou moci od soboty používat pro zkrácení cesty mezi přístavem Rohuküla a ostrovem Hiiumaa trasu přes zamrzlé moře. Otevře ji správa silnic. Vyhodnotila, že led je dostatečně silný, aby váhu aut unesl.

Estonsko otevře pro auta cestu přes zamrzlé moře

"Ledová trasa je otevřena v letech, kdy je zima dostatečně tuhá, aby zamrzlo moře a led unesl váhu automobilů," uvedl mluvčí správy silnic pro agenturu AFP.

Úřady s otevřením silnice souhlasí pod podmínkou, že vrstva ledu je silná alespoň 25 centimetrů. Letos se předpokládá, že led má sílu až 30 centimetrů.

Otevřená cesta je velkou atrakcí a bývá hojně využívána. Cestování po ní má ale pravidla. Může na ni auto jen každé dvě minuty a vozy se k sobě nesmí přiblížit, aby led nezačal praskat.

Oblast v posledních dnech zasáhly silné mrazy, teploty klesají i pod minus 30 stupňů Celsia. Podobně je na tom i Rusko. Oblasti na Sibiři hlásí, že teploty tak klesají i na minus šedesát stupňů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků