Hlavní obsah
Demonstrace proti přistěhovalcům ve Varšavě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Chilského pianistu v Polsku zbili pravicoví radikálové, spletli si ho s Arabem

Chilského pianistu žijícího v Polsku nedávno ve vlaku u Varšavy přepadla a zbila skupina členů hnutí skinheads, která se domnívala, že je arabským přistěhovalcem. Uvedla to agentura AP. Na podporu virtuosa nyní vystoupil polský ombudsman Adam Bondar.

Demonstrace proti přistěhovalcům ve Varšavě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Chilského pianistu v Polsku zbili pravicoví radikálové, spletli si ho s Arabem

Christian Ramos, který v Polsku žije mnoho let, přišel při napadení o zub a utrpěl zranění hlavy.

Ombudsman Bodnar nyní Poláky vyzval, aby projevili svoji solidaritu a ukázali, že Ramos a další “mají v Polsku spoustu přátel a polská společnost může být jiná”. Chilský virtuos by podle něj neměl kvůli incidentu Polsko opouštět.

V pondělí se ve Varšavě pořádal koncert na pianistovu podporu. Bodnar vyzval Poláky, aby toto vystoupení podpořili.

Při té příležitosti kritizoval nárůst projevů nesnášenlivosti vůči Arabům v souvislosti s imigrační vlnou z Blízkého východu v posledních měsících.

„Slovní projevy nenávisti vůči Arabům se bohužel mění v nenávistné násilné incidenty,” uvedl ombudsman, podle něhož se “prakticky každý druhý týden” vyskytne případ napadení člověka, který „vypadá jako Arab”.

Agentura AP upozornila, že Polskem se šíří nenávist k Arabům, ačkoliv žádní muslimští běženci do Polska nepřišli a země loni udělila azyl „jen” několika desítkám syrských křesťanů.

V pondělí byli v Poznani odsouzeni k vězení na rok a tři měsíce dva muži, kteří loni na jednoho z těchto syrských křesťanů zaútočili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků