Hlavní obsah
Titulní strana nového vydání Charlie Hebdo Foto: Profimedia.cz

Charlie Hebdo na atentáty reaguje obrázkem muže s šampaňským

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo na titulní stránce svého středečního vydání reaguje na páteční pařížské teroristické útoky, které si vyžádaly 129 obětí a stovky zraněných. Obrázek dnes zveřejnila řada francouzských serverů. Redakce časopisu se stala terčem lednového atentátu islamistů, při kterém zahynulo 12 lidí.

Titulní strana nového vydání Charlie Hebdo Foto: Profimedia.cz
Charlie Hebdo na atentáty reaguje obrázkem muže s šampaňským

Na obálce je na červeném pozadí obrázek tančícího muže popíjejícího ze sklenice šampaňské, které poté vytéká z jeho prostříleného těla na zem. "Oni mají zbraně. Kašleme na ně. My máme šampaňské!" říká text u karikatury.

Jediná odpověď teroristům může znít tak, že teror, který se pokouší rozšířit, k ničemu není, citoval francouzský deník Libération ze středečního úvodního článku v časopisu Charlie Hebdo.

Titulní strana nového vydání Charlie Hedbo

Foto: Profimedia.cz

Další obsah vydání zatím není znám, redakce ale na svých internetových stránkách uvedla, že těžištěm budou právě páteční atentáty.

Redakce satirického týdeníku byla terčem atentátů v lednu toho roku. Zemřelo při nich 12 lidí, většina byli členové redakce. Obětí byl mimo jiné i šéfredaktor. Časopis ale nepřestal vycházet.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků