Hlavní obsah
Záchranáři snesli tělo muže až v sobotu. Foto: Horská záchranná služba

Český turista zemřel v Západních Tatrách vyčerpáním

V Západních Tatrách zemřel osmapadesátiletý český turista, patrně podlehl vyčerpání. Vyplývá to z informací, které v sobotu zveřejnila slovenská horská služba, jejíž členové našli tělesné ostatky muže ve vysokohorském terénu.

Záchranáři snesli tělo muže až v sobotu. Foto: Horská záchranná služba
Český turista zemřel v Západních Tatrách vyčerpáním

Záchrannou akci zahájila horská služba v pátek večer po upozornění chataře ze Žiarské chaty, že se skupina českých turistů nevrátila z vysokohorské túry.

Po hodině pátrání záchranáři našli dva turisty ze čtyřčlenné skupiny, kteří sestupovali do údolí. Pak pokračovali v hledání zbylých dvou nezvěstných turistů i mimo značené turistické stezky. Našli dalšího turistu, který jim ukázal místo, kde zanechal posledního člena skupiny.

Ve žlebu pod Smrekom našli záchranáři 58letého muže bez známek života. Druhý turista záchranářům řekl, že sestupovali ještě za světla, ale zdrželi se vzhledem k nevolnosti a vyčerpanosti 58letého muže. Druhý turista zanechal svého kolegu na místě a pokračoval samostatně.

Záchranáři zjistili, že muž už nejeví známky života.

Horská služba se podivila nad tím, že se na ně skupina neobrátila s žádostí o pomoc.

Záchranáři upozorňují návštěvníky hor, že v nadmořské výši nad 1500 metrů už panují zimní podmínky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků