Hlavní obsah
Marek Viršík uprostřed. Foto: Profimedia.cz

Bubeníka skupiny Horkýže Slíže zadržela policie při akci proti extremismu, zásah proběhl i v Česku

Bubeník a manažer slovenské skupiny Horkýže Slíže Marek Viršík a zpěvák radikální skupiny Krátky proces Rastislav Rogel byli v úterý zadrženi slovenskou policií v rámci zásahu proti extremismu. Informoval o tom web tvnoviny.sk, akci proti extremismu potvrdila také slovenská policie na sociální síti. Zásah podle českého webu proběhl také v Děčíně.

Marek Viršík uprostřed. Foto: Profimedia.cz
Bubeníka skupiny Horkýže Slíže zadržela policie při akci proti extremismu, zásah proběhl i v Česku

Akce s krycím názvem Šašovia (Šašci, Klauni) na několika místech po Slovensku se zúčastnili příslušníci elitní Národní kriminální agentury (NAKA). „V souvislosti s pácháním extremistické činnosti jsme zadrželi devět osob. Další informace poskytneme později,“ uvedla policie na sociální síti. Slovenská policie potvrdila, že akce proti extremismu probíhá zároveň v nejmenované sousední zemi.

Podle webu Česká justice se v rámci akce odehrála i domovní prohlídka u českého hudebníka Josefa Pokorného v Děčíně-Bynově. Pokorný je bubeníkem kapely Krátky proces.

ŠAŠOVIA = AKTUÁLNA AKCIA NAKA Od skorého rána na viacerých miestach celého Slovenska zasahuje národná kriminálna...

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Úterý 11. srpna 2020

Slovenská média přinesla informaci, že mezi zadrženými je i bubeník a manažer skupiny Horkýže Slíže Marek Viršík a zpěvák Rasťo Rogel, který byl v minulosti lídrem skupin Krátky proces a Juden Mord. „U Rogela měly být zadrženy předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou,“ uvedl web tvnoviny.sk.

Elitní komando slovenské policie mělo provést také prohlídky bytů a nahrávacího studia. Deník Sme upozornil, že kapela Krátky proces měla nahrávat své album ve studiu, které vlastní Viršík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků