Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo

Brutálně bil a znásilňoval prostitutky v Česku. V Německu dostal 8,5 roku

Na osm a půl roku poslal ve středu německý soud do vězení dvaačtyřicetiletého muže, který v minulosti opakovaně znásilňoval a bil prostitutky v Česku. Zároveň nařídil odsouzenému psychiatrickou léčbu. Informoval o tom server deníku Augsburger Allgemeine.

Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo
Brutálně bil a znásilňoval prostitutky v Česku. V Německu dostal 8,5 roku

Podle státního zastupitelství jezdil odsouzený Němec od května 2012 do srpna 2013 pravidelně do českého pohraničí kvůli sexu. Prostitutky tam brutálně bil, aby je tak donutil ke styku bez kondomu. Jednu ženu škrtil držadlem její kabelky natolik silně, že ztratila vědomí.

Na konci srpna 2013 se Němec po napadení jedné z prostitutek pokusil uprchnout české policii. Podařilo se mu překročit hranici do Německa, kde ho zadrželi tamní policisté.

Prokuratura ho následně obvinila z vícenásobného těžkého ublížení na zdraví a z pokusu o vraždu. Poslední obvinění ale ve středu soud odmítl, neboť odsouzený podle něj neměl v úmyslu prostitutky zabít.

Podle psychiatrického posudku je odsouzený mentálně zaostalý. Údajně je velmi impulzivní a trpí záchvaty nekontrolovatelného vzteku. Soud proto ve středu současně s vynesením rozsudku nařídil, aby se muž okamžitě podrobil psychiatrické léčbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků