Hlavní obsah

Britský soud neumožnil rodičům udržet naživu postižené dítě

Britští lékaři v sobotu zastavili zdravotní péči o těžce postižené devítiměsíční nemluvně a tím ukončili život dítěte, které bylo napojené na přístroje. Stalo se tak poté, co soud v pátek definitivně zamítl žádost rodičů, aby jejich synek byl dál udržován naživu, uvedla britská média.

Britský soud neumožnil rodičům udržet naživu postižené dítě

Dítě mělo poškozený mozek a plíce a trpělo špatným metabolismem v důsledku vzácné genetické choroby. Lékaři dospěli k závěru, že není naděje na záchranu chlapce, který podle nich navíc trpěl nesnesitelnými bolestmi.

Podle rodičů se však některé zdravotní sestry domnívaly, že bolesti měl syn jen někdy. "Jsme a zůstaneme přesvědčeni, že přes jeho velmi vážné problémy je jeho život vzácný a stojí za to, aby byl zachován tak dlouho, jak je to jen možné," uvedli v pátek rodiče k rozsudku.

"Zemřel v klidu. Bude nám hrozně chybět a rádi bychom řekli, že jsme hrdí na to, že jsme znali našeho krásného syna po dobu jeho krátkého života," prohlásili rodiče po dnešním úmrtí syna.

Soud zakázal zveřejnit jméno rodičů, dítěte i jeho nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků