Hlavní obsah
 

Boris Johnson se stal pošesté otcem

Britský premiér Boris Johnson se stal ve středu ráno pošesté otcem. Jeho snoubenka Carrie Symondsová přivedla na svět v londýnské porodnici syna. Matka i dítě jsou v pořádku, jak informoval mluvčí páru.

 
Boris Johnson se stal pošesté otcem

„Pan premiér a jeho snoubenka jsou nadšení, že mohou oznámit narození syna. Dítě i matka si vedou velmi dobře. Oba by chtěli moc poděkovat všem zdravotníkům,” uvedl ve středu mluvčí páru. Jméno narozeného syna nebylo zatím zveřejněno.

Dvaatřicetiletá Symondsová začátkem dubna přiznala, že se stejně jako Johnson nakazila novým koronavirem. „Být těhotnou a onemocnět covidem-19 je samozřejmě znepokojivé. Chci poradit všem těhotným ženám, aby se ve vlastním zájmu řídily všemi předpisy, to mi pomohlo,” dodala začátkem dubna na sociálních sítích.

Boris Johnson se snoubenkou Carrie Symondsovou

Foto: Profimedia.cz

Johnson, jenž prodělal onemocnění covid-19, v pondělí poprvé od nákazy promluvil na veřejnosti, vystoupil před sídlem premiéra v Downing Street 10. Veřejnost varoval před aktuálním vysokým rizikem epidemie covidu-19 a vyzýval lidi k trpělivosti.

Boris Johnson byl doposud otcem pěti dětí, čtyři z toho má s bývalou manželkou Marinou Wheelerovou, s níž se v roce 2018 rozvedl. Jednu nemanželskou dceru má od roku 2009 s uměleckou konzultantkou Helen Macintyreovou.

Zatím posledním britským premiérem, kterému se narodilo dítě v době, kdy byl ve funkci, byl David Cameron. Jeho manželka Samantha porodila dceru Florence Rose Endellion v srpnu 2010, upozornila televize Sky News.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků