Hlavní obsah

Berlusconi: Autory knih o mafii bych sám uškrtil

Italský premiér Silvio Berlusconi by "uškrtil" lidi, kteří píší knihy nebo točí filmy o mafii. "Jakmile bych zjistil, kdo je tvůrcem devíti sérií Chobotnice a kdo napsal knihy o mafii, které o Itálii vytvářejí ve světě tak nepříznivý obraz, přísahám, že bych je uškrtil," řekl v sobotu ve městě Olbia před mladými stoupenci své strany Forza Italia.

Berlusconi: Autory knih o mafii bych sám uškrtil

Chobotnice, italsky La Piovra, televizní seriál z mafiánského prostředí, vysílá italská televize. Úřad vyšetřujícího soudce ve Florencii popřel informace italských médií, že prokuratura vyšetřovala podezření, podle nichž Berlusconi a jeho spojenec senátor Marcello Dell'Utri se zapletli do pumových útoků, které mafie podnikla v letech 1992 a 1993.

Bývalý mafián Gaspare Spatuzza vypověděl, že Berlusconi a Dell'Utri udržovali osobní kontakty s mafiánským kmotrem Giuseppem Gravianem. Dell'Utriho potrestal soud devíti lety vězení, exsenátor se odvolal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků