Hlavní obsah
Bavorský premiér Horst Seehofer. Foto: Michaela Rehle, Reuters

Bavorský premiér vyzval k omezení počtu přijímaných uprchlíků na 200 000

Německo by mělo podle bavorského premiéra Horsta Seehofera přijímat nanejvýš 200 000 uprchlíků ročně. Uvedl to v rozhovoru s nedělníkem Bild am Sonntag. Upřesnil v něm požadavek své Křesťanskosociální unie (CSU), která už minulý rok marně žádala stanovení stropu pro přijímání uprchlíků. Spolková vláda to ale odmítá.

Bavorský premiér Horst Seehofer. Foto: Michaela Rehle, Reuters
Bavorský premiér vyzval k omezení počtu přijímaných uprchlíků na 200 000

Bavorský premiér se obává, že počet uprchlíků bude v tomto roce bez příslušných opatření ještě výrazně vyšší než loni: „Hlavním cílem pro rok 2016 musí být omezení počtu přistěhovalců. Od tohoto cíle jsme v současnosti velmi vzdáleni.”

Přijímání uprchlíků se však nebrání, požaduje pouze strop. „Ze zkušeností minulosti mohu říci: V Německu nemáme problém s přistěhováním 100 000 až nanejvýš 200 000 žadatelů o azyl a uprchlíků před občanskou válkou ročně,” řekl předseda CSU německému listu.

„Tento počet je zvládnutelný a při něm funguje i integrace. Všechno, co jde nad to, je podle mě příliš,” dodal Seehofer.

Bavorský politik zdůraznil, že kromě těchto uprchlíků přijde ještě mnoho přistěhovalců, kteří těží z volného pohybu osob v EU nebo jsou cíleně zváni do Německa. „To je asi půl milionu lidí,” podotkl Seehofer.

Seehofer připomněl, že jenom v prosinci do Bavorska přicházelo v průměru 4000 uprchlíků denně. „V přepočtu na rok by to bylo kolem 1,5 miliónu. To je více než za celý rok 2015 a v žádném případě by to nebylo zvládnutelné,” konstatoval Seehofer.  V uplynulém roce do Německa podle bavorské vlády přišlo téměř 1,1 miliónu uprchlíků.

Rozdíl v přístupu k uprchlíkům štěpí partnerské strany CDU a CSU.  Křesťanskodemokratická celoněmecká CDU je proti stanovení jakýchkoli omezení pro počet uprchlíků, což potvrdila na svém prosincovém sjezdu.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků