Hlavní obsah
Roman Abramovič Foto: Matt Dunham, ČTK/AP

Abramovič zrušil miliardové investice do Chelsea, Británie mu nedala vízum

Ruský miliardář a majitel londýnského fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič upouští od plánu modernizovat pro mužstvo a fanoušky kopané stadión Stamford Bridge. Původně do něj plánoval investovat miliardu liber, tedy 29,4 miliardy korun. Důvodem je fakt, že britské úřady Abramovičovi neudělily investorské vízum. Ve čtvrtek o tom informoval list The Daily Mail.

Roman Abramovič Foto: Matt Dunham, ČTK/AP
Abramovič zrušil miliardové investice do Chelsea, Británie mu nedala vízum

Neudělení investorského víza Abramovičovi je dozvukem případu otravy někdejšího rusko-britského dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v britském Salisbury.

Dvojice, která se překvapivě zotavila, byla podle Britů otrávena nervovým jedem typu novičok sovětské provenience, a to na příkaz Moskvy. To Kreml odmítá, Britové však přistoupili k odvetným opatřením a jedním z nich je to, že ruští oligarchové musí prokazovat původ peněz investovaných ve Spojeném království.

Standford Bridge

Foto: Profimedia.cz

Aby se mohl Abramovič vrátit do Británie, musel si nejdříve zařídit občanství Izraele. To mu umožní vrátit se do Spojeného království jako občan židovského státu. Podle izraelských zdrojů, na které se odkazuje Daily Mail, už ale Abramovičovi došla trpělivost a investovat v Londýně nebude.

Majetek jedenapadesátiletého ruského magnáta je odhadován na 9,3 miliardy liber, tedy 273,4 miliardy korun. V londýnské Chelsea si Abramovič už patnáct let plnil sen vybudovat nejlepší stadión v Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků