Vysoký trest dostala, i když byla souzena jako nezletilá.Soudce Mark Dennis jí vyměřil doživotí s 13letým minimem i přesto, že se během procesu prohlašovala za deradikalizovanou. Soudce odmítl argument obhajoby, že Boularová byla manipulována a zneužita. Označil obžalovanou za "bystrou a velmi jasně se vyjadřující osobu", která i nadále představuje značné nebezpečí pro veřejnost.

„Obžalovaná se zatím nepodrobila deradikalizačním mechanismům, které by mohly zcela zvrátit její dřívější způsob uvažování," řekl Dennispodle ČTK.

Boularová se radikalizovala v roce 2015 po atentátech v Paříži, které si vyžádaly 130 obětí. Na Instagramu se seznámila s britským bojovníkem Islámského státu Naweedem Hussainem a na dálku si ho vzala. Chtěla za ním odjet a stát se sebevražednou atentátnicí, ale britské úřady jí v tom zabránily, když jí zabavily pas.

Poté se rozhodla zaútočit granáty a střelnou zbraní na Britské muzeum. O plánu řekla agentovi tajné služby MI5, který se vydával za extremistu. Když jí sdělil, že její muž byl zabit při útoku dronu, jen to posílilo její odhodlání zaútočit. [celá zpráva]

I poté, co na ni byla uvalena vazba, pokračovala s matkou a starší sestrou v osnování plánů na další atentát. Terčem se měl stát parlament. Zaútočit měla její starší sestra Rizlaine, která byla také odsouzena na doživotí s tím, že si musí odsedět minimálně 16 let.

Jejich matka Mina Dichová byla odsouzena na šest let a devět měsíců za napomáhání svým dcerám. Všechny tvoří první čistě ženskou teroristickou skupinu ve Velké Británii.