Podle BBC je fotografie, kterou módní fotograf Nick Knight pořídil už v květnu na hradě Windsor, jednou z těch, o jejichž vzniku chce člověk vědět více

"Jaký vtípek to asi její syn pronesl, že se matce chtělo smát," táže se BBC. Význam snímku je ale podle ní očividný: stařičká královna se svým dědicem po boku. "Věci se mají tak, že budoucnost windsorské dynastie je zajištěna," hlásá fotografie podle BBC.

Na snímek měl tři minuty

Sám autor fotografie uvedl, že chtěl vytvořit něco, co vyzařuje "teplo, lidskost, sílu a tradici". Osmapadesátiletý Knight dodal, že na pořízení snímku měl pouhé tři minuty.
Fotografii Buckinghamský palác zveřejnil u příležitosti končícího královnina jubilejního narozeninového roku. Devadesátiny oslavila Alžběta II. letos 21. dubna. Loni v září se stala nejdéle vládnoucím monarchou Británie. Letos v únoru dovršila 64 let na trůnu.

Britský královský palác zveřejnil oficiální snímek královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese.

Britský královský palác zveřejnil oficiální snímek královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese.

FOTO: Handout, Reuters

Zatímco královna nikdy veřejně nekomentuje, jak podle ní dopadly její oficiální snímky nebo portréty, jiní si servítky neberou. Například o olejomalbě Luciana Freuda jeden kritik napsal, že královna na obraze vypadá spíše jako hráč rugby.