Status zněl: „Nějaký nedonošený smradlavý Cikán vám z domu krade čtyřmetrovou okapovou rouru, je takové slovenské. Proč tohle nemůžeme my myslivci střílet jako škodnou?“

„Upřímně se omlouvám za toto unáhlené vyjádření, které vzniklo v afektu a neslučuje se s mým osobním přesvědčením,“ uvedla moderátorka. Televize však začala okamžitě jednat, stáhla moderátorku sportovních zpráv z obrazovky a není vyloučené, že bude propuštěna.

„Konkrétní personální důsledky oznámíme v pondělí,“ uvedla televize. Podle vedení televize jsou podobná vyjádření nepřípustná a neslučitelná s prací mediálně činné osoby.

Problém další moderátorky s šaty

Další moderátorka sportu ve veřejnoprávní televizi Jarmila Lajčáková-Hargašová (47) zase pobouřila diváky tím, že před utkáním Slováků s Nory na mistrovství světa se objevila na obrazovce v oblečení silně připomínající vlajku Spojených států. Pikantností je i fakt, že moderátorka je manželkou slovenského ministra zahraničí Miroslava Lajčáka.

Šaty, které měla na sobě, měly jeden rukáv bílý, prostředek bílý s červenými pruhy a druhý rukáv s bílými puntíky na modrém podkladu. Silně to připomínalo americkou vlajku, protože v této kombinaci působily zmíněné puntíky, jako hvězdy na americké vlajce.

Jarmila Lajčáková-Hargašová

Jarmila Lajčáková-Hargašová

FOTO: Repro RSTV

„Tak komu drží Hargašová palce? Americe, nebo našim?“ ptal se jeden z pobouřených diváků. Televize chybu přiznala. „Paní Hargašovou vzniklá situace mrzí a divákům se omlouvá,“ uvedla mluvčí televize Dominika Šulková.

Olej do ohně přilil také samotný šéf diplomacie, který řekl: „Nechápu důvod pobouření. Má manželka nebyla oblečena do americké vlajky, jak to někteří dezinterpretují. Jsou to normální šaty, které jsou v barvách slovenské trikolory - bílá, modrá a červená. Tímto chtěla vyjádřit podporu našim hokejovým reprezentantům.“