Jednasedmdesátiletý Dylan v časopise Rolling Stone mluvil o stále napjatých vztazích mezi černošským obyvatelstvem a bělochy. V textu mimo jiné řekl: "Pokud ve vás koluje krev otrokáře nebo člena Ku-Klux-Klanu, černoši to vycítí, stejně jako Židé vycítí nacistickou krev a Srbové krev Chorvatů.“

Poznámka o Chorvatech na internetové stránce, kde byly části rozhovoru zveřejněny, vyvolala vlnu protestů, napsal portál BalkanInsight.

"Dylan je jeden z největších písničkářů všech dob a chci věřit, že mluví nesmysly jenom kvůli tomu, že stárne. Bobby, probuď se a nech Srby a Chorvaty na pokoji," vzkázal jeden z obyvatelů Splitu, uvedla ČTK.

"Dívejme se do budoucna, nechme minulost za námi! Já jsem Srb, ale nemám nic proti Chorvatům, můj nejlepší přítel je Chorvat," napsal z Bělehradu další účastník diskuse.

Dylan, který poskytuje rozhovory jen výjimečně, se k současnému sporu nijak nevyjádřil.

Jednostranné vyhlášení nezávislosti Chorvatska na tehdejší Jugoslávii v roce 1991 bezprostředně vedlo k ozbrojenému konfliktu mezi Záhřebem a chorvatskými Srby podporovanými Bělehradem. O život při něm přišlo 20 000 lidí.