„Oba tito zaměstnanci a současně naši kamarádi navštívili ostrov jako turisté. Jejich dovolená byla výsledkem zájmu o ostrov, kterým je inspirováno prostředí počítačové hry, na jejímž vývoji oba již dva roky pracují,“ oznámila společnost s tím, že její zástupci se na Limnosu setkali s oběma zadržovanými kolegy a jejich právníkem.

„Stejně tak jako bezpočet jiných turistů přijíždějících každoročně obdivovat krásy a pohostinnost Řecka, fotografovali a filmovali na veřejných místech. Mimo jiné natočili krátké video během jízdy po nejfrekventovanější silnici vedoucí z mezinárodního letiště, v jehož jedné části jsou v dálce vidět nějaké hangáry a soubor několika budov. Je velmi pravděpodobné, že řada turistů má stejné fotky ve svém rodinném albu, aniž by věděla, že sebe či své rodiny tak vystavila nějakému riziku,” dodala společnost v prohlášení. Obvinění vznesená řeckými úřady jsou tudíž podle Čechů nepodložená.

Limnos

Limnos

FOTO: David Ryneš, Novinky

Bohemia Interactive podotkla, že hra inspirovaná Limnosem je téměř dokončená a ztvárnění jejího prostředí má daleko do skutečné podoby ostrova. Děj se podle ní odehrává ve fiktivním prostředí v budoucnosti. “Nesnaží se o zobrazení jakýchkoli reálných vojenských objektů na skutečném ostrově Limnos,” píše se v komuniké.

Oba zadržovaní do Česka vzkazují, že myslí na svoje rodiny a věří, že se “nedorozumění” rychle vysvětlí.

Dvojice hrozí v případě odsouzení pět až 20 let vězení. Agentura AFP upozornila, že v dočasné vazbě mohou čekat až rok a půl.