Hlavní obsah

Zahraniční média si na vajíčkové kampani smlsla

Vlně útoků vajíčky na Jiřího Paroubka a další zástupce ČSSD se ve čtvrtek věnuje většina světových tiskových agentur i internetových stránek světových médií. Předhánějí se ve zveřejňování co nejdetailnějších záběrů úspěšných zásahů, kdy žloutky i bílky třísní tvář předsedy Paroubka a dalších členů strany. Editoři si náležitě vyhráli i s titulky.

Zahraniční média si na vajíčkové kampani smlsla

Zatímco Washington Post volí uměřený titulek "Bombardování vajíčky rozrušilo českou levici", Fox News jsou dál, když svůj článek uvádějí sloganem: "Skořápkový šok: čeští demonstranti házejí na politické vůdce vejce". Současně zmiňuje, že přes 42 tisíc lidí se na Facebooku připojilo ke kampani nazvané "Vejce pro Paroubka v každém městě!“. Ve čtvrtek dopoledne jich bylo už přes 52 tisíc, poté byla skupina uzavřena.  [celá zpráva]

Daily Telegraph zvolil titulek: "Vyvajíčkovaní: čeští opoziční vůdci napadeni na mítinku před volbami do Evropského parlamentu".

Slovenská Pravda o incidentu informuje pod titulkem Šéf ČSSD Jiří Paroubek to v Praze schytal vajíčky přímo do tváře.

Internetová stránka Epoch Times upozorňuje na skutečnost, že podobné útoky nemají v České republice tradici.

"Rodiče nám řekli, že komunismus byl hnusná doba"

Některé listy a agentury se snaží také odhalit, proč k útokům dochází. Washington Post cituje jednoho z demonstrantů, devatenáctiletého Jakuba Mareše: "Jsme tady, protože se obáváme, že se sociální demokraté mohou spojit s komunisty. A naši rodiče nám řekli, že komunismus byla hnusná doba.“

AFP zase zmiňuje, že Paroubek je neoblíbený u mladých lidí kvůli tomu, že nechal v roce 2005 rozehnat za použití brutální síly technoparty Czechtek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků