Hlavní obsah
V peruánské věznici Lurigancho, kde dvaatřicetiletý muž zabil svou přítelkyni, je kapacita odsouzených čtyřikrát překročena. Foto: Profimedia.cz

Vězeň zabil svou přítelkyni, tělo tři měsíce ukrýval v cele

Otřesný případ vraždy v těchto dnech řeší věznice Lurigancho v peruánské Limě. Jeden z jejích svěřenců Jackson Conquet zavraždil během návštěvy svou přítelkyni a její tělo propašoval do své cely, kde ji ukryl. Dvaadvacetiletá Leslie Paredesová byla na místě nalezena mrtvá až tři měsíce po zabití, uvedl britský Daily Mail.

V peruánské věznici Lurigancho, kde dvaatřicetiletý muž zabil svou přítelkyni, je kapacita odsouzených čtyřikrát překročena. Foto: Profimedia.cz
Vězeň zabil svou přítelkyni, tělo tři měsíce ukrýval v cele

Holanďan Conguet se přiznal ke škrcení přítelkyně poté, co mu sdělila, že chce jejich vztah ukončit. Její tělo potom přenesl a ukryl pod betonovou lavičku ve své cele, kde jí postavil provizorní hrob.

Vyšetřování začalo poté, co se z cely začal linout silný zápach. Dvaatřicetiletý vrah se k činu přiznal. Ve věznici Lurigancho je umístěno na osm tisíc odsouzených, přičemž v mnoha případech se jedná o velice nebezpečné jedince.

Překvapivé je, že si nikdo ničeho nevšiml dříve, i když dozorci neustále sledují cely, aby zabránili neoprávněnému přebývání osob v celách vězňů po skončení návštěv. Nikdo však nepředpokládal, že Paredesová před více než třemi měsíci zločincovu celu neopustila.

Policisté nacházejí v celách nože a mačety

Ženino tělo bylo z místa odvezeno do márnice. Policisté, kteří nyní případ prošetřují, hledají podezřelé podněty v rámci celé věznice. V jejich hledáčku jsou především drogy a zbraně, ale našli například už nože, mačety či mobilní telefony.

Vládní úředníci přislíbili, že pověří dalších 150 členů ostrahy, aby se situace zlepšila. „Jsme tady s policií proto, abychom zlepšili a posílili bezpečnost,“ dodal peruánský ministr vnitra Miguel Hidalgo.

Žalář v Limě, který byl postaven v 60. letech minulého století, měl sloužit dvěma tisícům vězňů, ale ve skutečnosti jich tam přebývá čtyřikrát tolik. Policisté nyní řeší, zda chování personálu nebylo nedbalé. Conguet se dostal na mříže v květnu 2009 za obchodování s drogami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků