Hlavní obsah
Junior orchestr a dirigent Milan Bačík Foto: Jan Kaše

V Moskvě mráz kosí lidi přímo na ulici

Ruské hlavní město zažilo v noci na středu rekordní mráz letošní zimy - mínus 37 stupňů Celsia. Mrazu padlo za oběť šest lidí, kteří umrzli přímo na ulici. Od začátku loňského října si tak zima v ruské metropoli vyžádala již 239 lidských životů.

Junior orchestr a dirigent Milan Bačík Foto: Jan Kaše
V Moskvě mráz kosí lidi přímo na ulici

Moskvané se ale mohou těšit na zlepšení: již na zítřek meteorologové předpovídají "výrazné" oteplení, neboť teplota má stoupnout na snesitelných 16 stupňů pod nulou.

Balt pokryl tlustý led

Mráz vládne i na pobřeží Baltského moře. Mořskou hladinu v severoněmeckých baltských přístavech pokrývá místy až třiceticentimetrová vrstva ledu a brání lodní plavbě. Podle údajů Spolkového úřadu pro námořní plavbu a hydrografii musejí v přístavech Rostock a Wismar počítat lodě se slabšími motory s obtížemi již při síle ledu kolem deseti centimetrů. V přístavu Stralsund u ostrova Rujána má led sílu dokonce 30 centimetrů. Na samotné Rujáně v přístavu Mukran je led silný jen pár centimetrů.

Zima zabíjí slabé a nemocné Indy

Nebývalá dlouhotrvající vlna chladného počasí zabíjí stále více lidí v Indii. Pod nulu tam teploty klesají sice jen v horách, ale v podhůří a nížinách umírají lidé zejména na slabost a infekce. Obyvatelé z nejchudších vrstev totiž nemají po řadu dnů možnost se někde ohřát a postarat se o hygienu. Do dneška dosáhl počet obětí 266, z toho jen ve svazovém státě Utarpradéš 120. Média obvinila úřady, že nerozdělují mezi chudými přikrývky. V hlavním městě Dillí stačí nouzové ubytování pro přespání jen zlomku bezdomovců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků