Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Útočník s nožem zranil čtyři věřící v indonéském kostele

Útočník s nožem v neděli zranil čtyři věřící v kostele v indonéském městě Yogyakarta. Policie útočníka postřelila. Zatím však nedokáže říci, zda šlo o teroristický čin, a podle agentury Reuters neuvedla ani podrobnosti ke stavu zraněných.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Útočník s nožem zranil čtyři věřící v indonéském kostele

Policie uvedla, že pohnutky, které podezřelého vedly k útoku, teprve vyšetřuje. Podle ní šlo patrně o vysokoškolského studenta, který byl na katolické bohoslužbě ve městě, které je známé jako centrum původní kultury na ostrově Jáva.

„Zatím nemůžeme potvrdit, zda případ souvisí s terorismem," řekl mluvčí místní policie. „Můžeme potvrdit, že podezřelý byl zadržen a je ošetřován v nemocnici," dodal mluvčí, podle něhož byl dosud neidentifikovaný útočník postřelen do břicha.

Indonésie je oficiálně sekulární zemí, ale má nejpočetnější muslimskou populaci na světě. V zemi také žijí početné menšiny křesťanů, hinduistů či vyznavačů tradiční víry. V posledních letech podle Reuters v zemi zesílilo náboženské napětí. Fundamentalistické skupiny stále hlasitěji volají po zavedení islámského práva šaría v zemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků