Hlavní obsah
ZUŠ Slovácko - aktivní práce s dětmi Foto: Archiv ZUŠ Slovácko

Ukrajinská vláda a opozice pro vytvoření pracovní skupiny

Ukrajinská vláda, opozice a evropští zprostředkovatelé se na pátečním jednání o sporných výsledcích prezidentských voleb v Kyjevě dohodli pouze na vytvoření pracovní skupiny pro další rozhovory.

ZUŠ Slovácko - aktivní práce s dětmi Foto: Archiv ZUŠ Slovácko
Ukrajinská vláda a opozice pro vytvoření pracovní skupiny

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na oznámení dosluhujícího prezidenta Leonida Kučmy. Podle agentur partneři k dalším dohodám nedospěli.

Zatímco v Kyjevě probíhají jednání, východ země v Doněcké oblasti navrhli poslanci uspořádání referenda o vytvoření autonomní republiky svého regionu spolu s poloostrovem Krymem. Podle poslanců se tak má stát v případě, že se novým ukrajinským prezidentem nestane oficiální vítěz sporných nedělních voleb a místní rodák Viktor Janukovyč.

Zastupitelstvo druhého největšího ukrajinského města Charkova se v pátek usneslo, že zastaví platby do ústředního rozpočtu. Městská správa se tu podle agentury Interfax současně prohlásila za autonomní a nepodléhající Kyjevu.

Ukrajina má celkem 26 oblastí, samosprávné postavení má jedině ruskojazyčný Krym.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků