Hlavní obsah

Teroristku zadrželi po přestřelce ve vlaku

Po divoké přestřelce se italské policii ve vlaku u města Arezzo podařilo zneškodnit teroristickou dvojici, která je podezřelá z podílu na nejméně jedné politické vraždě. Při akci jeden policista zahynul a druhý byl vážně zraněn.

Teroristku zadrželi po přestřelce ve vlaku

Přestřelku zahájil sedmatřicetiletý Mario Galesi, přítel dlouho hledané čtyřiačtyřicetileté Desdemony Lioceové, kterou odhalili při vlakové kontrole. Lioceová je úřady vedená jako členka nových Rudých brigád a možná spolupachatelka vraždy ministerského poradce Massima D'Antony v roce 1999.

"Žena byla také ozbrojena a přiložila pistoli k hlavě jednoho z policistů. Měla ledový pohled, na který nikdy nezapomenu," řekl jeden státní úředník, který byl svědkem incidentu.

Nové Rudé brigády jsou moderní podobou krajně levicové městské ozbrojené skupiny, která terorizovala Itálii v 70. a 80. letech. Na první stránky novin se tehdejší Rudé brigády dostaly především únosem a zabitím premiéra Alda Mora v roce 1978.

 Podle oficiálních odhadů Itálie pátrá ještě po asi 140 členech neslavně proslulých Rudých brigád. O některých z nich se italští vyšetřovatelé domnívají, že se ukrývají ve Francii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků