Hlavní obsah
Loď MC Glarus švýcarské společnosti Massoel Shipping přepadli piráti. Foto: Massoel Shipping

Švýcarskou loď u Nigérie přepadli piráti a unesli část její posádky

Švýcarská lodní přepravní společnost v neděli oznámila, že piráti přepadli u pobřeží Nigérie její velkou nákladní loď a unesli 12 z 19 členů posádky. Společnost Massoel Shipping se sídlem v Ženevě upřesnila, že plavidlo MV Glarus plující pod švýcarskou vlajkou bylo napadeno v sobotních ranních hodinách.

Loď MC Glarus švýcarské společnosti Massoel Shipping přepadli piráti. Foto: Massoel Shipping
Švýcarskou loď u Nigérie přepadli piráti a unesli část její posádky

Loď plula z Lagosu do Port Harcourtu na jihu Nigérie s nákladem pšenice. Lodní společnost v prohlášení zveřejněném na svém webu uvedla, že se piráti očividně dostali na loď s použitím dlouhých žebříků a přestříhali ostnatý drát na palubě, aby si proklestili cestu k lodnímu můstku.

Poté zničili valnou část komunikačních přístrojů na lodi a nakonec zmizeli se 12 členy posádky. Na lodi jsou nyní kormidelník a námořní důstojníci, uvedla švýcarská společnost a ujistila, že podniká kroky pro "rychlé a bezpečné" propuštění unesených námořníků. Jejich národnost neuvedla.

Aktivita pirátů v pobřežních oblastech Nigérie podle médií sílí od roku 2009, kdy nigerijské úřady udělily amnestii tisícům oponentů z řad separatistů v deltě Nigeru. Někteří z nich se totiž stali námořními piráty, kteří za unesené námořníky požadují výkupné nebo palivo, které pak prodají.

Ze 16 loňských incidentů na celém světě, při nichž byly lodi vystaveny střelbě, se odehrálo sedm v Guinejském zálivu. V pobřežních vodách Nigérie bylo registrováno deset případů únosů celkem 65 rukojmích z řad posádky. Piráti operující u pobřeží Nigérie, Toga nebo Beninu jsou všeobecně dobře vyzbrojení a násilničtí, konstatuje agentura AFP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků