Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Marek Bednář, Novinky

Slovenský hasič dostal pokutu za překročení rychlosti, když jel na místo zásahu

Trnavští policisté udělili pokutu 800 eur (přes 20 tisíc korun) dobrovolnému hasiči, který překročil povolenou rychlost, když soukromým vozidlem jel na místo zásahu. Hasič překročil povolenou rychlost v obci o 64 kilometrů v hodině.

Ilustrační foto Foto: Marek Bednář, Novinky
Slovenský hasič dostal pokutu za překročení rychlosti, když jel na místo zásahu

Slovenská policie zdůraznila, že pravidla silničního provozu platí pro všechny bez výjimky. „Dobrovolný hasič se přesouval na místo zásahu soukromým motorovým vozidlem a v obci jel rychlostí 114 kilometrů v hodině,“ uvedla policie na sociální síti.

O správnosti pokuty diskutují lidé na sociálních sítích. „Policisté také jezdí rychle v neoznačených vozech a nemá je kdo pokutovat,“ upozornil Peter.

„Často potkávám policejní vozy, které nemají puštěné majáky, ani sirénu a překračují rychlost,“ tvrdil Ondrej.

„Když neodmítl zaplatit pokutu, tak se vlastně přiznal,“ napsal další diskutující.

V hlasování na webové stránce televize Markíza podpořilo udělení pokuty hasičovi 45 procent hlasujících, 55 procent se vyslovilo proti potrestání řidiče.

Bezpečnost především

Krajské ředitelství policejního sboru v Trnavě na diskuse reagovalo prohlášením, že policisté se často setkávají s různými výmluvami řidičů a nemohou pokaždé ověřovat jejich pravdivost.

„Nejpodstatnější je bezpečnost ostatních řidičů. Situace na slovenských silnicích není v posledním období dobrá. Rychlost zabíjí nevinné lidi. Není proto možné, aby se hasič nebo policista přesouval v neoznačeném soukromém vozidle stylem, jako kdyby jel k ostrému zásahu,“ uvedla policie.

Trnavští policisté zdůraznili, že v pohotovosti jsou ti, kteří mají službu a mají právo rychle se přesouvat se na místo činu. „Řidič z tohoto případu měl možnost nezaplatit pokutu na místě a odvolat se, ale neučinil tak. Při tak vysokém překročení rychlosti chybělo málo, aby došlo ke tragédii,“ konstatovala policie.

„Policisté chránili nejen ostatní řidiče, cyklisty a chodce, ale i řidiče-hasiče samotného,“ dodali policisté.

Anketa
Pokutovali byste dobrovolného hasiče, když by při cestě k zásahu překročil se soukromým autem rychlost?
Ano
26.2 %
Ne
73.8 %
Celkem hlasovalo 103 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků