Hlavní obsah

Předseda Sněmovny reprezentantů: zbourat New Orleans?

Předseda americké Sněmovny reprezentantů, republikán Dennis Hastert, vyvolal pobouření, když zpochybnil, že se vyplatí celé New Orleans zasažené hurikánem rekonstruovat. Později své výroky raději trochu zmírnil.

Předseda Sněmovny reprezentantů: zbourat New Orleans?

"Nedává smysl utratit miliardy dolarů, aby se přestavělo město, které je sedm stop pod úrovní mořské hladiny." Tak zní nejostřejší výrok předsedy sněmovny Dennise Hasterta. "Některá místa by se mohla srovnat se zemí," dodal. 

Demokratická senátorka Mary L. Landrieu z Louisiany ihned vyjádřila svůj zásadní nesouhlas s takovým názorem. Hastert pro jedny malé chicagské noviny uvedl, že lidé z New Orleans nepochybně své město opraví, ale poznamenal, že to bude také vyžadovat federální pomoc.

Naznačil, že by se rekonstrukce měla pořádně promyslet a později ještě více zmírnil a řekl, že to nemyslel tak, že by se mělo město opustit nebo přemístit. Senátorka Landrieuová podotkla, že o takových věcech se může diskutovat později, teď je důležité uklidnit situaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků