Hlavní obsah

Podezřelí z atentátu na Bali se k činu přiznali

Po zatčení dalších dvou podezřelých ze spáchání atentátu na indonéském ostrově Bali se oba k podílu na činu přiznali. Jeden z nich doznal, že řídil minibus naložený výbušninami a druhý prý organizoval financování atentátu, při němž 12. října loňského roku zahynulo přes 190 osob.

Podezřelí z atentátu na Bali se k činu přiznali

Policejní mluvčí v úterý informoval, že jde o dva hlavní podezřelé a že byli zadrženi, když se chystali opustil indonéskou část ostrova Borneo (Kalimantan) a odcestovat do zahraničí. Zatčením těchto dvou mužů vzrostl počet lidí zadržených v souvislosti s atentátem na 17.

Při loňském bombovém atentátu napadli pachatelé dva oblíbené noční kluby v turistickém letovisku Kuta. Mezi oběťmi byli většinou Australané. Vyšetřovatelé se domnívají, že za atentátem stojí radikální muslimská skupina Jemaah Islamiyah, která má údajně spojení na teroristickou síť al-Kajdá, vedenou Usámou bin Ládinem.

Důkaz pro to však zatím neexistuje. Cílem Jemaah Islamiyah je vytvořit islámský stát na území Malajsie, Indonésie, jižních Filipín, Singapuru a Bruneje. V Malajsii a v Singapuru je zadržována asi stovka údajných členů či stoupenců této organizace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků