Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Alexei Druzhinin, ČTK/AP

Návrat Krymu do Ruska je podle Putina milníkem ruské historie

Návrat Krymu do Ruska je jednou z nejdůležitějších událostí ruské historie. V novoročním projevu to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Ukrajinský poloostrov Krym Rusko anektovalo navzdory protestům mezinárodního společenství letos v březnu.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Alexei Druzhinin, ČTK/AP
Návrat Krymu do Ruska je podle Putina milníkem ruské historie

„Láska k vlasti je jedním z nejsilnějších a nejvíce povznášejících citů,” uvedl prezident. Ruský patriotismus se prý plně projevil v „bratrské podpoře obyvatel Krymu a Sevastopolu, kteří se rázně rozhodli vrátit se domů”. „Tato událost zůstane navždy jedním z nejdůležitějších milníků historie naší vlasti,” dodal Putin.

Prezident Putin čelí největší výzvě za 15 let v nejvyšších státních funkcích. Ruská ekonomika upadá do recese v důsledku poklesu cen ropy a západních sankcí uvalených právě kvůli anexi Krymu a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Do nového roku však Putin ve své řeči pohlédl s jistým optimismem: „Tento roku bude takový, jakým si ho sami uděláme, jak efektivně, tvořivě a účinně se každý z nás zapojí.”

Vzhledem k tomu, že se prezidentův projev tradičně vysílá krátce před půlnocí místního času, vyslechli si jeho slova nejprve obyvatelé nejvýchodnější části Ruské federace. V Moskvě zazní před 22:00 SEČ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků