Hlavní obsah
 

Na Filipínách se stále zvyšují počty obětí tajfunu Vamco

Počet obětí tajfunu Vamco na Filipínách vzrostl na 67 a dalších 12 lidí se stále pohřešuje, napsala agentura Reuters s odvoláním na tamní úřady. Tajfun se nad filipínským souostrovím přehnal ve čtvrtek a v neděli zasáhl pobřeží Vietnamu.

 
Na Filipínách se stále zvyšují počty obětí tajfunu Vamco

Oblast Cagayanské údolí v severní části filipínského ostrova Luzon zasáhly nejhorší záplavy za čtyři desetiletí a části regionu stále zůstávají pod vodou. V metropoli Manila, která má 12 milionů obyvatel, velká voda zatopila desítky tisíc domů nacházejících se na nízko položených předměstích.

Zničeno bylo na 26 tisíc budov. Zemědělské škody agentura Kjódó vyčísluje na 1,2 miliardy filipínských pesos (5,6 miliardy Kč) a škody na infrastruktuře na 470 milionů pesos.

Počet obětí tajfunu Vamco na Filipínách se zvýšil na 67.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Vietnamské úřady evakuovaly v sedmi pobřežních provinciích téměř 650 tisíc lidí, uvedl s odvoláním na místní média zpravodajský server Opoyi. Vítr, který tajfun doprovází dosahuje rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Byl tedy podstatně slabší než nad Filipínami, kde vál o rychlosti 155 kilometrů za hodinu.

Podle místního úřadu pro zvládání katastrof bylo raněno nejméně pět lidí. Tajfun při své cestě podél pobřeží vyvracel stromy a shazoval střechy domů, uvádí vietnamská média.

Za poslední měsíc se centrální oblastí Vietnamu prohnalo sedm tajfunů a tropických bouří, které způsobily nejhorší záplavy za posledních 30 let a sesuvy půdy. O život přišlo nejméně 235 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků