Hlavní obsah
Policie zasahuje u nehody polské premiérky Szydlové. Foto: Reuters

Mladíkovi, který naboural do Szydlové, se lidé složili na nové auto. Nebo spíš na tři

Dvacetiletý Sebastian K. který minulý týden v pátek večer v Osvětimi narazil se svým malým Fiatem Seicento do limuzíny polské premiérky Beaty Szydlové a jehož auto je nepojízdné, nezůstane bez vozidla. Internetový portál Pomagam.pl vyhlásil v úterý celonárodní sbírku na nákup Sebastianova nového vozu. Do středečního večera vybraná částka překročila 85 tisíc zlotých (přes 530 tisíc korun).

Policie zasahuje u nehody polské premiérky Szydlové. Foto: Reuters
Mladíkovi, který naboural do Szydlové, se lidé složili na nové auto. Nebo spíš na tři

„Původně jsme chtěli s pomocí sbírky získat okolo 5000 zlotých, za což by se dala koupit podobná starší fiatka, v jaké do nehody Sebastian K. jezdil. No, lidé za jeden den naposílali peníze na téměř tři nová seicenta," uvedl organizátor sbírky Rafal Biegun.

Dodal, že veškeré shromážděné prostředky půjdou na Sebastianovo konto. Jelikož mladík pochází ze skromných sociálních poměrů, jistě prý jemu i jeho rodině pomohou.

Dopis od premiérky

Premiérka Beata Szydlová, která je od nehody – stejně jako i její bodyguard – v péči lékařů v nemocnici, zaslala Sebastianovi K. dopis, o kterém ve středu večer informovala Telewizja Polska (TVP).

„Mám syny ve vašem věku a umím si představit, co teď se svými blízkými prožíváte. Autonehoda bývá vždy souhrnem nešťastných okolností, které se nedají předvídat. Přejme si navzájem, aby byla co nejdříve objasněna a nevyvolávala zbytečné emoce," uvedla premiérka ve svém listu.

Zároveň si postěžovala, že opozice učinila z nehody politickou událost, což prý premiérku krajně pobuřuje.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Policie zasahuje u dopravní nehody polské premiérky Szydlové

Video: Reuters

Za způsobení dopravní nehody, při níž se zranily dvě osoby, hrozí Sebastianovi K. až tři roky vězení. Jelikož však neřídil pod vlivem alkoholu a nehodou nezpůsobil úmyslně, nedá se podle některých médií předpokládat, že by případný soud přistoupil k tak přísnému trestu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků