Hlavní obsah

Italská policie dopadla německý pár, který opustil své tři děti

Italská policie ve čtvrtek po horečném pátrání dopadla německý pár, který o víkendu úmyslně zanechal své tři malé děti v restauraci na severu Itálie a zmizel neznámo kam. Matka dětí a její druh byli podle tiskových agentur objeveni, jak se ukrývají v lese na předměstí Aosty.

Italská policie dopadla německý pár, který opustil své tři děti

Podle Alessanda Carmelliho, který pátrání vedl, se nepotvrdily předcházející obavy, že by dvojice volila dobrovolný odchod ze světa - naopak oba jsou v dobrém stavu a vyšetřovatelé už je předvedli k výslechu, aby zjistili důvod, proč děti opustili.

Rodičovský pár přišel do restaurace na okraji města Aosta v neděli večer a objednal svým potomkům ve věku osm měsíců a dva a čtyři roky občerstvení. Pak matka i její druh vyšli ven a obsluha restaurace se domnívala, že si šli vykouřit cigaretu.

"Mysleli jsme si, že si odskočili zakouřit, když se ale nevraceli, dostali jsme strach, co bude s dětmi, když zůstaly samy," řekl italské televizi jeden z číšníků. Proto personál zavolal policii. Matčin druh, který není otcem dětí, zanechal na opěradle židle sako a ruksak, v němž policisté objevili doklady. Zjistili, že šestadvacetiletá matka se jmenuje Caterina Remhofová a její o dva roky mladší přítel Sascha Schmidt.

Rodiče měli problémy s drogami

Rodina žila ve Finnentropu na západě Německa. Nedaleko restaurace našli policisté auto, kterým německá rodina přijela. V něm policisté objevili písemnosti, jež jim umožnily kontaktovat babičku opuštěných dětí, která rovněž žije v Německu. Ukázalo se, že rodina cestovala naprosto bez zavazadel a že automobil má prázdnou nádrž.

Pár se s dětmi ubytoval v místním hotelu, majitel však později zjistil, že kreditní karty, které Remhofová a Schmidt použili, nejsou kryté. Péči o děti dočasně převzalo městské sociální zařízení v Aostě.

Agentura ANSA už v úterý bez udání zdroje informovala, že pár se potýkal s vážnými finančními problémy. Sdělovací prostředky také naznačily, že matka a její druh už možná nejsou mezi živými. Italská policie tyto spekulace nekomentovala, upřesnila ale, že dvojice má za sebou dlouhou závislost na drogách a Schmidt navíc i kriminální minulost a že je v současnosti na útěku z vězení, kam se nevrátil po dvoudenní vycházce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků