Hlavní obsah
Foto: Tomáš Vítámvás

Irácký evergreen: inspektoři jsou špióni

Irácký vicepremiér Táhá Jasín Ramadán v neděli obvinil zbrojní inspektory OSN ze špionáže. Zopakoval tak prohlášení Saddáma Husajna z minulého týdne, kdy je obvinil z provádění zpravodajské práce, avšak potvrdil, že Bagdád bude nadále spolupracovat. Za neděli zbrojní inspektoři prověřili nejméně osm míst.

Foto: Tomáš Vítámvás
Irácký evergreen: inspektoři jsou špióni

"Víme, že hrají zpravodajskou úlohu. Způsob, jakým provádějí inspekce, a výběr míst, která navštěvují, nemají nic společného se zbraněmi hromadného ničení," prohlásil Ramadán v nedělním vydání vládního deníku Al-Džumhúríja. "My ale s inspekčními týmy spolupracujeme, abychom odhalili lži těch, kdo mají špatné úmysly," podotkl.

Inspektoři navštívili i farmaceutickou fakultu

nspektoři Monitorovací, ověřovací a inspekční komise OSN (UNMOVIC) a Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) v neděli podle iráckých činitelů prohlédli nejméně osm míst. Jedním z navštívených míst byla farmaceutická fakulta v Bagdádu. "Ptali se na vědeckou práci studentů a profesorů, na jména šéfů kateder, na počty studentů a postgraduálních studentů," uvedl děkan.

Mezitím pokračují v cestě do Perského zálivu americké a britské válečné lodě vezoucí vojenský materiál i vojáky, jichž má být v oblasti pro případ intervence proti Bagdádu nasoustředěno na 150 tisíc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků