Hlavní obsah

Gang pašoval kokain jako potravinovou pomoc

Jihoameričtí pašeráci drog přišli na nový způsob, jak dostat kokain přes Atlantik. Argentinská policie o víkendu zadržela desítky kilogramů kokainu, který byl ukryt na zrncích rýže označené jako potravinová pomoc OSN. Mířila do africké Guiney-Bissau, odkud měla putovat do Evropy, napsal argentinský deník La Nación.

Gang pašoval kokain jako potravinovou pomoc

Policie zadržela 12 členů gangu, který se kontraband pokusil dostat přes hranice. Mezi zadrženými byli i dva bývalí kolumbijští policisté, kteří byli zadrženi spolu se sedmi krajany a třemi Argentinci včetně jednoho veřejně známého advokáta.

Podle policie ukryli zhruba 30 kilo kokainu v padesátikilovém balíku označeném jako rýže. Podařilo se jim vynalézavě "napustit" drogu přímo na rýžová zrnka. Podle šéfa vyšetřovatelů Guillerma Gonzálese namáčeli rýži ve vodě smíchané s kokainem. Když se pak voda odpařila, kokain zůstal stěží viditelně přichycen na rýži. "Je to nová metoda. Poprvé jsme se setkali s takto sofistikovanou technologií," řekl Gonzáles.

Argentina je v poslední době stále častěji tranzitní zemí, přes niž se z hlavních producentských států - Peru, Kolumbie a Bolívie - dostává droga do Evropy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků