Hlavní obsah
Britská premiérka Theresa Mayová Foto: Stefan Wermuth, Reuters

EU se snaží ovlivnit výsledek britských voleb, stěžuje si Mayová

Britská premiérka Theresa Mayová si stěžuje, že se Evropská unie snaží ovlivnit výsledek blížících se voleb ve Velké Británii. Poukazuje při tom na „tvrdší“ přístup ze strany Evropské komise k vyjednávání o brexitu či výhrůžky směrem k Británii, které zaznívají z úst některých politiků.

Britská premiérka Theresa Mayová Foto: Stefan Wermuth, Reuters
EU se snaží ovlivnit výsledek britských voleb, stěžuje si Mayová

Kromě přístupu evropských politiků či úředníků si Mayová postěžovala také na kontinentální média, která údajně překrucují to, jaká je britská vyjednávací pozice.

„Všechny tyto kroky byly úmyslně naplánovány tak, aby ovlivnily výsledek všeobecných voleb,“ citovala Mayovou BBC.

Podle premiérky jsou „jsou v Bruselu někteří lidé, kteří si nepřejí, aby rozhovory (o brexitu) skončily úspěchem a aby Británie prosperovala“.

Svá slova Mayová pronesla po zhruba půlhodinové návštěvě u královny Alžběty II., na které jí oznámila rozpuštění Dolní sněmovny.

Rozpuštěním sněmovny ve Velké Británii oficiálně začala kampaň před předčasnými volbami. Ty se uskuteční 8. června. Průzkumy naznačují, že náskok vládních konzervativců před opozičními labouristy se snižuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků