Hlavní obsah
 

Devět hodin čekala 87letá žena v Anglii na záchranku, po kolapsu mokla na zemi

Obrovské pobouření vyvolal případ téměř devadesátileté prababičky Rity Tonksové, která zkraje října zkolabovala na příjezdové cestě svého domu v hrabství Shropshire. Záchranáři jí vzkázali, ať se hlavně nehýbe, dokud pro ni nepřijede sanitka. Ta dorazila až po neuvěřitelných devíti hodinách, co důchodkyně čekala venku v dešti.

 
Devět hodin čekala 87letá žena v Anglii na záchranku, po kolapsu mokla na zemi

Bývalá zaměstnankyně místního úřadu zkolabovala před dvěma týdny ve čtvrt na dvě odpoledne. Naštěstí si jejího pádu všimli sousedé, kteří jí přispěchali na pomoc. Společně pak zavolali záchranku, která je ujistila, že brzy dorazí.

Záchranáři ji po telefonu vyzvali, aby se nehýbala.

„Přijeli až v deset večer. Pršelo, čekala na ně na mokré příjezdové cestě,” popsal situaci deníku Metro rozhořčený syn.

Podle něj je systém veřejného zdravotnictví nefunkční. Za pravdu mu dala i místní poslankyně Lucy Allanová z vládní strany Konzervativců.

„Volali jsme zpátky a bylo nám řečeno, že mají hodně práce, ale že na maminku myslí. Když jsem volal zpátky podruhé, tak mi řekli, ať už nevolám,” řekl syn Tonksové.

Protože se ale nic nedělo, rozhodl se zavolat potřetí. To už mu operátoři linky slíbili, že je sanitka na cestě.

„Nikdo by neměl být nucen čekat devět hodin venku v neúprosném počasí – a už vůbec ne někdo v jejím věku,” dodal syn.

Seniorka se nyní zotavuje v telfordské nemocnici, kde jí provedli částečnou náhradu kyčelního kloubu. Záchranná služba West Midlands se důchodkyni a její rodině omluvila. Zdravotníci jsou prý pod velkým tlakem a nestíhají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků