Hlavní obsah
Lidé v odletové hale pekingského letiště. Foto: Claro Cortes IV, Reuters

Čínské aerolinky sestavují seznam neukázněných cestujících

Tři cestující získali nepříjemnou poctu být jako první zapsáni na černou listinu neukázněných cestujících čínských aerolinek. Uvedl to Čínský svaz pro leteckou dopravu. Seznam hříšníků představil 1. února.

Lidé v odletové hale pekingského letiště. Foto: Claro Cortes IV, Reuters
Čínské aerolinky sestavují seznam neukázněných cestujících

Její vznik odůvodnil vysokým růstem počtu neukázněných cestujících, kteří podle úřadů nejen narušují letecký provoz a ohrožují bezpečnost, ale také poškozují pověst země. Aerolinky mohou osobám na seznamu zakázat cestování na svých linkách, uvedla CNN.

Úřady první tři osoby na seznamu označily pouze jejich přímením, Čchiao, Teng a Kao. A čeho se dopustili? První z nich ignoroval nařízení letušky, aby přestal používat tablet při přistávání letadla. Kromě toho, že na seznamu bude zapsán na jeden rok, dostal nebo dostala cestující pokutu 200 jüanů (přes 700 Kč). Další z nich při kontrole u rentgenu na letišti hodil po zaměstnancích letiště krabicí mléka. Poté strávil deset dní ve vězení a na seznamu bude dva roky. Poslední pak napadl úředníka na letišti kvůli zpoždění. Také on dostal pokutu 200 jüanů a na seznamu bude jeden rok.

Jména osob na seznamu jsou také k dispozici dalším společnostem z oblasti civilního letectví a cestovním kancelářím. Za neukázněné chování, kvůli kterému se mohou cestující dostat na seznam, se považují třeba útoky na personál nebo jeho ohrožování, vytváření nebo úmyslné šíření nepravdivých informací o terorismu, vyvolávání hádek nebo rvaček v letadle a na letišti či otevírání nouzových dveří bez povolení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků