Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Český snowboardista strhl v rakouských Alpách lavinu, skončil pod ní i s kolegou

Český snowboardista v neděli utrpěl zranění při pádu laviny v Tyrolsku na západě Rakouska. Informovala o tom agentura APA. Celkem o víkendu v rakouských Alpách zahynuli nejméně dva lidé a minimálně pro další čtyři skončila rekreace v rakouských horách zraněním.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Český snowboardista strhl v rakouských Alpách lavinu, skončil pod ní i s kolegou

Čtyřicetiletý Čech se podle APA se stejně starým krajanem vydal jezdit v okolí Pitztalu mimo sjezdovky, a to navzdory lavinovému varování. Hned prvním pohybem jeden z nich utrhl sněhovou masu, která oba muže smetla.

Zatímco kolega zraněného se dokázal z laviny dostat, druhého Čecha sněhová plotna vlekla asi 300 metrů. Podařilo se mu nicméně aktivovat speciální batoh do lavin, který zabránil jeho úplnému zasypání.

Jeho kolega mezitím zalarmoval záchranáře a mocí lavinové sondy se mu podařilo zavaleného krajana najít. Vrtulník poté oba Čechy dopravil do údolí a zraněného muže do nemocnice v Zamsu.

Další lavina v Alpách zasypala i dvojici Slováků

V sobotu došlo ke dvěma neštěstím v pohoří Rax na hranicích mezi rakouskými spolkovými zeměmi Štýrsko a Dolní Rakousy. Při jednom strhla lavina během výstupu na horu dvojici Slováků. Oba skončili v nemocnici s těžkými zraněními.

Méně štěstí měli dva Rakušané, kteří se zřítili nedaleko místa prvního neštěstí a nedokázali už jim pomoci ani záchranáři přivolaní jejich lehce zraněnou kolegyní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků