Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lehtikuva, Reuters

Český občan se přiznal, že ve Finsku usmrtil britskou přítelkyni

Šestatřicetiletý český občan, který byl loni v prosinci obviněn před finským soudem z vraždy své šestadvacetileté britské přítelkyně, se k usmrcení ženy přiznal. Informoval o tom zpravodajský server BBC News s odvoláním na soudní jednání, které se konalo ve středu v laponském městě Rovaniemi.

Ilustrační foto Foto: Lehtikuva, Reuters
Český občan se přiznal, že ve Finsku usmrtil britskou přítelkyni

Český občan nicméně tvrdí, že si na okolnosti útoku nepamatuje, protože se prý duševně zhroutil.

Právník Čecha, který je od konce loňského roku ve finské cele, před soudem uvedl, že jeho klient v minulosti sloužil v české armádě ve válce v Kosovu a v Afghánistánu. Kvůli tomu prý trpí duševními problémy.

 Z místa činu uprchl na saních tažených psy

Mladá žena byla nalezena mrtvá ve finské obci Kuttanen za polárním kruhem, kde pracovala jako sezónní turistická průvodkyně pro cestovní kancelář Santa Safari. Soud uvedl, že utrpěla deset bodných ran do hrudníku a svým zraněním podlehla. Podle médií tragédii předcházela hádka mezi partnery.

Finská policie následně vzala do vazby jejího českého přítele, který údajně uprchl z místa činu na saních tažených psím spřežením. Po rozsáhlém pátrání byl nalezen v místní divočině, ležel podchlazený ve sněhu v mrazu kolem minus 30 stupňů Celsia.

Podle nových informací měl také Čech dvě bodné rány v břiše. Prokuratura uvedla, že si je způsobil sám. Právník českého občana naopak řekl, že mu je způsobila jeho přítelkyně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků