Hlavní obsah
Základní kurz sebeobrany na Praze 6 Foto: Sebeobrana Praha

Al-Kajdá vyzývá k útokům na ropná zařízení

K útokům na ropná zařízení největších světových vývozců ropy vyzvala v internetovém prohlášení odnož teroristické organizace al-Kajdá na Arabském poloostrově. Autentičnost textu ale nebylo možné ověřit.

Základní kurz sebeobrany na Praze 6 Foto: Sebeobrana Praha
Al-Kajdá vyzývá k útokům na ropná zařízení

"Vyzýváme všechny mudžáhidy na Arabském poloostrově, aby sjednotili svoje řady ...a zaútočili na ropná zařízení, která neslouží islámskému národu, ale nepřátelům tohoto národa," uvádí se v prohlášení odnože al-Kajdá na arabském poloostrově, které je datováno 18. prosince.

Autoři vyzývají také svoje stoupence k útoku na "všechny zahraniční cíle, dokud nebude Arabský poloostrov osvobozen od bezvěrců a tyranů".

Ve čtvrtek al-Kajdá ve zvukové nahrávce uveřejněné na internetu vyzvala svoje bojovníky, aby zaútočili na Záliv a irácká ropná zařízení, protože je to podle ní nejmocnější zbraň proti Spojeným státům americkým. [celá zpráva]

Saúdská Arábie bojuje už 19 měsíců s vlnou násilí stoupenců hnutí Usámy bin Ládina. Ozbrojenci zabili několik cizinců v petrochemickém závodě, ale nejsou zprávy o přímém útoku na ropná zařízení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků