Hlavní obsah
Vojenský autobus zasažený explozí při atentátu Foto: Reuters

Při explozi automobilu naloženého výbušninami zahynuli ve čtvrtek v tureckém městě Diyarbakiru nejméně čtyři lidé. Dalších 52 osob bylo při explozi zraněno, uvedla CNN. Exploze zasáhla projíždějící vojenský autobus.

Vojenský autobus zasažený explozí při atentátu Foto: Reuters
Výbuch na jihu Turecka zabil čtyři lidi a 52 jich zranil

Při explozi zahynuli čtyři lidé, je však možné, že počet obětí bude ještě vyšší. Šest z dvaapadesáti zraněných je v kritickém stavu. Počet obětí potvrdil turecký premiér Recep Tayyip Erdogan.

Mezi zraněnými je jeden voják.Oběti jsou však i z řad civilistů. Mohutný výbuch poškodil nejen blízká kasárna, ale také luxusní hotel a nákupní středisko, zapálil také šest aut.

Podle pyrotechniků byla nálož odpálena na dálku.

Nálož explodovala, když autobus míjel hotel. Na místě atentátu zasahují záchranáři i bezpečnostní složky, které oblast uzavřely z obav před dalším pumovým útokem.

Diyarbakir je centrem převážně kurdského jihovýchodu Turecka. V oblasti působí stoupenci zakázané separatistické Strany kurdských pracujících (PKK). Atentát může být odvetou za výpady turecké armády na sever Iráku, kde útočí na základny PKK.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků