Hlavní obsah

V lesním požáru u Haify zemřelo na 40 lidí

Až 40 lidí zahynulo ve čtvrtek na severu Izraele při požáru v křovinatých porostech v pohoří Karmel. Oheň propukl na několika různých místech nedaleko přístavu Haifa. Počet obětí odhadla izraelská záchranná služba.

V lesním požáru u Haify zemřelo na 40 lidí

Podle serveru Haaretz si oběti na životech vyžádalo převrácení autobusu, který převážel zhruba 50 vězeňských dozorců v oblasti pohoří Karmel. Mezi oběťmi jsou jak pasažéři autobusu, tak i hasiči.

Vězeňská služba byla kvůli požáru nucena evakuovat zhruba 500 vězňů z nápravného zařízení Damon a umístit je v okolních věznicích. Právě při provádění přesunu trestanců se autobus s dozorci převrátil a vznítil se.

Stovky lidí z okolí musely být evakuovány, na místě muselo zasahovat velké množství záchranářů. Doprava v oblasti byla zcela uzavřena.

Úřady se snaží zjistit příčinu požáru, který vypukl ve velmi suchém porostu. Nevylučují, že oheň mohl být založen záměrně. Letošní letní období se v Izraeli obešlo prakticky bez deště.

„Tak rozsáhlý požár se rozšířil vlivem silných větrů,“ řekl zástupce policie izraelskému rozhlasu. „Vítr vane směrem k moři, takže blízké vesnice nejsou bezprostředně ohroženy,“ dodal.

Záchranáři po poledni přesto evakuovali obyvatele vesnic Isfíja a Bejt Oron stejně jako sousední hotel Carmel Forest a nedalekou farmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků