Hlavní obsah
 

Saúdové mají skandál. Na obrazovce se objevila nezahalená moderátorka

V hluboce konzervativní Saúdské Arábii vyvolala poprask moderátorka, která se na obrazovce objevila bez hidžábu. Nejmenovaná žena moderovala zprávy saúdskoarabské stanice Al-Achbaríja z londýnského studia. I když se ve státních televizích občas objevují ženy bez zakryté hlavy, nikdy se tak zatím nestalo ve zpravodajství, uvedl server The Independent.

 
Saúdové mají skandál. Na obrazovce se objevila nezahalená moderátorka

Bezprecedentní případ způsobil v zemi skandál. Striktní islámská pravidla v Saúdské Arábii požadují, aby se ženy oblékaly „zdrženlivě“, tedy s pokrývkou zahalující hlavu.

Státní kanál Al-Achbaríja má své pobočky na Blízkém východě, v Evropě a v USA.

„Ona nevysílala ze studia v Saúdské Arábii. Nebudeme tolerovat žádné prohřešky proti našim hodnotám a způsobům,“ řekl zpravodajskému serveru At-Tavasul mluvčí stanice Sálih Al-Mugajlif. Zároveň slíbil, že televize přijme veškerá opatření, aby se incident neopakoval.

Kontroverzní téma okamžitě vyvolalo vlnu rozporuplných reakcí. Podle některých došlo k porušení národních tradic. Jiní se naopak přimlouvají za to, aby moderátorka nebyla vyhozena z práce, a dokonce to vnímají jako posílení ženských práv ve státě, kde je diskriminace žen jednou z nejhorších na světě.

V Saúdské Arábii mají ženy nižší postavení než muži, kteří mají rozhodující vliv v manželství i ve výchově dětí. Ženy například nesmějí řídit auta a náboženská policie dohlíží na konzervativní způsob jejich oblékání. Co je považováno za přijatelné, se však v různých částech země liší.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků